Provoz školní družiny

• 6. oddělení - N. Novotná

Kapacita ŠD je od 1. 9. 2023 171 účastníků

Úplata za školní družinu

Úplata za období září 2023 - leden 2024 činí 1.000,- Kč. Splatnost do 15. 9. 2023

Úplata za období únor 2024 - červen 2024 činí také 1.000,- Kč.  Splatnost 16. 2. 2024

Tuto částku uhraďte na běžný účet č. 466157309/0800, do zprávy pro příjemce je nutné uvést jméno a příjmení dítěte!!

Žádost o uvolnění ze školní družiny

Vážení rodiče,
v případě uvolnění Vašeho dítěte ze školní družiny (v jiný čas než je uvedeno nebo jinou osobou) použijte prosím přiložený formulář.

Časté otázky k novému vyzvedávání dětí ze školní družiny

Kdo poskytuje systém?

Čipový systém BELLhop nám poskytuje firma Neurit s.r.o. Více se o systému dozvíte na webových stránkách: https://www.bellhop.cz/pro-rodice/

Od kdy bude systém spuštěn?

Plánujeme během října začít zkušební provoz, poté, co budou mít rodiče své čipy. Žádosti o čip musí být odevzdané do 7. 10. 2022. Během následujícího týdne budou čipy rodičům předávány a systém můžeme spustit.

Proč zavádíme elektronický systém pro vyzvedávání dětí ze ŠD?

Důvodů je hned několik:

S vyšším počtem dětí ve ŠD se úměrně zvyšuje i administrativní zátěž. Paní vychovatelka je povinna pokaždé, když dítě do ŠD přijde a zvláště když ze ŠD odejde zapsat údaj i s přesným časem. Tento systém jí velmi tuto admistrativní povinnost ulehčí a zároveň bude přesný. Jedná se i o přechody mezi odděleními, apod.

Paní učitelky, ale i vedení školy mají okamžitý přehled o tom, kde je které dítě v daný okamžik.

Paní vychovatelky se mohou daleko více věnovat dětem.

Povinností školy je zabezpečit školu proti pohybu cizích osob po škole. Díky tomuto systému omezíme pohyb cizích osob ve škole na minimum a zajistíme tak mnohem bezpečnější provoz ŠD.

Systém poskytuje i možnosti třídní knihy ŠD. Přejdeme tak postupně k plně elektronickému zápisu do třídní knihy.

Jak poznám kde si mám své dítě vyzvednout?

Po přiložení čipu ke čtecímu zařízení se vám na displeji objeví informace o tom, kde se  vaše dítě zrovna nachází a zda je čas na jeho vyzvednutí. Pokud je čas k vyzvednutí, paní vychvatelku systém upozorní zvukovým signálem a ona snadno v aplikaci vidí, koho má z družiny pustit. Dítě pustí až tehdy, kdy bude oblečené a připravené k odchodu.

Co když dítě odchází na kroužek mimo družinu a do družiny se už nevrací?

Pak si dítě vyzvedáváte u vedoucího kroužku. Na displeji se vám objeví, že je vaše dítě na kroužku a na kterém.

Co když jsou děti na hřišti nebo na procházce?

Pak musíte počkat, až se děti vrátí zpátky. Z procházky ani ze hřiště nebude možné dítě pustit.

Potřebuji, aby moje dítě odešlo ze družiny dříve než má stanovený čas v systému, nemohu si ho vyzvednout, budu chtít, aby odešlo samo.

Je to podobné jako do teď. Oznámíte toto paní učitelce písemně formulářem. Platí to i pro děti, které  odchází z ŠD samotné.

Kde najdu formulář pro dřívější uvolnění dítěte ze ŠD?

ZDE nebo u paní vychovatelky

Co když čip ztratím?

Pak je velmi důležité, abyste ztrátu čipu okamžitě nahlásili paní vychovatelce nebo vedení školy. Čip vám okamžitě po nahlášení deaktivujeme, tzn. že ztraceným čipem nemůže nikdo vaše dítě vyzvednout. V případě, že máte více čipů, můžete vyzvednout dítě jiným čipem a co nejdříve si přijít pro nový čip. V případě, že máte pouze jeden čip, přes formulář vyzvedávání oznámíte paní vychovatelce, kdy si dítě vyzvednete. Pokud byste čip opětovně našli, je možné ho znova načipovat.